Programy

Pracujemy zgodnie z nową podstawą programową, w oparciu o program wychowania przedszkolnego NASZE PRZEDSZKOLE, który został wyróżniony przez MEN. Stosujemy nowatorskie metody pracy, m.in. Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Odimienną Metodę Nauki Czytania I. Majchrzak, Metodę Ruchowej Ekspresji Twórczej R. Labana, Metodę E. Gruszczyk-Kolczyńskiej do nauki matematyki, Pedagogikę Zabawy zaproponowaną przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanzy. Bierzemy udział w wielu ciekawych programach.

Programy na bieżący rok przedszkolny

W tym roku nasze Przedszkole realizuje następujące programy:

- "Z kulturą mi do twarzy" - szczegóły tutaj

oraz:

- "Kubusiowi przyjaciele natury"

- "Czyste powietrze wokół nas"

- "Mamo, tato, wolę wodę"

Szczegółowe informacje na temat tych programów można znaleźć tutaj

Dokumenty związane z programem "Czyste powietrze wokół nas. Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej.":
List do rodziców (.pdf)
Prezentacja dla rodziców (.ppt)
Plakat (.pdf)
Piosenka o dinku (.mp3)

Certyfikaty

Teatr w Żyrafie

W naszym przedszkolu od lat istnieje sala teatralna, w której dzieci pod kierunkiem nauczyciela wcielają się w różne role. Ponieważ uważamy, że ważne jest rozijanie wrażliwości estetycznej dziecka, organizujemy wyjazdy do teatru. W ten sposób kształcimy postawę kulturalnego widza oraz przygotowujemy dzieci do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Nasze przedszkole często odwiedza Baśniowa Kapela oraz Teatrzyk Skrzat.

Tradycje

Szanujemy tradycje. Organizujemy różne uroczystości dla dzieci: Pasowanie na Przedszkolaka, andrzejki, mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

Atrakcje

Wyjeżdżamy z dziećmi na liczne wycieczki przedszkolne. Byliśmy już w wielu ciekawych miejscach, m.in. w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, w Rezerwacie Żubrów w Pszczynie, w Zoo w Chorzowie oraz w Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze.

 

Nasze motto

Dawać dzieciom szansę wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego, wspierając jednocześnie ich spontaniczność i aktywność. Wspomagać indywidualny rozwój każdego dziecka, budując poczucie własnej wartości. Kłaść nacisk na szacunek dla odrębności i indywidualności.
Dobro dziecka jest dla nas najwyższą wartością.

Ostatnio dodane zdjęcia